Tulokset 2016

Joukkuevoimistelu

Joukkue / Seura / Kategoria

Tyttösarja 10-12v

Titania / ONV / Kategoria 3 (palkittiin)
Titanium / ONV / Kategoria 4  (palkittiin)
Delestra Z / VaVa / Kategoria (palkittiin)
Felis / Va-Ty / Kategoria 5 (pukuvähennys -0,1)
Lauha / Suonenjoen NV / Kategoria 5 (vähennys -0,5, puuttuva voimistelija)
Gnistra / JKG / Kategoria 6
Dirius / VaVa / Kategoria 7
Alppiinat / SVO / Kategoria 7 (-0,1 rajanylitys)
Estelle V / NJJ /  Kategoria 9
Eweliah / LGF / Kategoria 9
Celer / JNV / Kategoria 9
Estelle M / NJJ / Kategoria 9
Delestra X / VaVa / Kategoria 10

Kilpasarja 12-14v

Valeria / ONV / Kategoria 4 (palkittiin)
Vanilea / ONV / Kategoria 5 (palkittiin)
Neelia K / Va-Ty / Kategoria 5 (palkittiin)
Adelina / VaVa / Kategoria 7
Elise / NJJ / Kategoria 8
Vanileum / ONV / Kategoria 9
Fioret / Lapuan NV / Kategoria 10 (vähennys -0,1 rajanylitys)
Amenyx A / VGF / Kategoria 10
Amenyx O / VGF / Kategoria 10
Neelia H / Va-Ty / Kategoria 10

Tanssi

Tanssi 10-14v

Junnu Street EK 2: Nokikolarit / Kipinä / Pisteet 187 1. (palkittiin)
Junnu EK Street 1: Let’s KIMBLE / Kipinä / Pisteet 180 2. (palkittiin)
Flow Flakes / Dance Actions / Pisteet 177 3. (palkittiin)
Eveliina Juvonen & Roosa Saarimaa / Studio de Danse / Pisteet 171 4.
Milja Ahola / Dance Actions / Pisteet 168 5.
Vilma Hotakainen / Dance Actions / Pisteet 167 6.
Eveliina Juvonen / Studio de Danse / Pisteet 163 7.
De Danse Ombré / Studio de Danse / Pisteet 151 8.
Villikot / Kokkolan tanssiseura TRIOLI / Pisteet 142 9.
Hopeahelmet / Kokkolan liikuntaseura TRIOLI / Pisteet 137 10.

Tanssi yli 15v

Anna-Maj Levonen ”Menettämisen pelko” / Dance Actions / Pisteet 198 1.
Kvartetti / Seven ”Feel Me” / Pisteet 194 2.
Street EK: The Room / Kipinä / Pisteet 193 3.
De Danse Noir / Studio de Danse / Pisteet 191 4.
Anna-Maj Levonen & Iisa Saarenpää / Dance Actions / Pisteet 191 5.
Discopimut: Dare to be different / Kipinä / Pisteet 188 6.
Iisa Saarenpää / Dance Actions / Pisteet 186 7.
HipHop 30+: Aaargh Mosquitos / Kipinä / Pisteet 183 8.
Eveliina Nevala / Studio de Danse / Pisteet 182 9.
Campuksen koonto Dance Team / Liikunnan Riemu / Pisteet 179 10.
Bailadoras: Kohtalo / Rolling / Pisteet 169 11.
Unikot / Kokkolan liikuntaseura TRIOLI / Pisteet 160 12.
Revontulet / Kokkolan liikuntaseura TRIOLI / Pisteet 154  13.