Tulokset 2013

5Tyttösarja 10-12
Kat. 4 Vasamattaret / Lidia Y (palkittiin)
Kat. 6 Oulun NV / Valeria (palkittiin)
Kat. 6 SVO / Liliac Aurelia (palkittiin)
Kat. 6 SVO / Liliac Aurum (palkittiin)
Kat. 6 Vasamattaret / Adelina Y
Kat. 9 Lappfjärds gymn. / Cerise
Kat. 9 Oulun NV / Vanilla

Kilpasarja 12-14v
Kat. A Va-Ty / Stibine(palkittiin)
Kat. B SVO / Minesia (palkittiin)
Kat. C Oulun NV / Lilat (palkittiin)
Kat. C NJJ / Mintut
Kat. D VGF / Topas
Kat. E Lappfjärds gymn. / Mistral
Kat. E Vasamattaret / Lidia X

Mestaruussarja 12-14v
1. Vasamattaret / Lidia Z Yhteispisteet 14,80

Kilpasarja 14-16v
1. RaIsku / Vivos yht. 13,55
2. NJJ / Frelizia yht. 10,55
3. NJJ&SVO / Celie yht. 9,80
4. KRV / Amelié yht. 8,20

Kilpasarja yli 16v
1. TuUl / Nefrit Exea yht. 16,19
2. VaVa / Kvartsit yht. 15,79 (bonus 0,1 elämys)
2. LaTy / Lilium yht. 15,79
4. SVO / Godetia yht. 13,86
5. TuUl / Nefrit Ixia yht. 12,41
6. RaIsku / Elera yht. 11,77
7. SVO / Xenia yht. 11,23
8. VaVa / Stella yht. 10,19
9. VGF / Opal yht. 7,60
10. Lappfjärds gymn. yht. 5,00

Tanssi 10-14v
1. Kipinä / Junnu EK yht. 146p
2. Kipinä / Startti EK yht. 142p
3. Lahjan Tytöt / Saxon Nellat yht. 121p

Tanssi yli 15v
1. Kipinä / Healing yht. 190p
2. Kipinä / Show EK yht. 184p
3. Kipinä / Street EK 170 p
4. Kipinä / Let’s get it onyht. 160p
5. Kankaanpään voim. / Blackout yht. 140p
6. Vasamattaret / Complement&Habit yht. 137p
7. Kipinä / Thirst yht. 136
8. KRV / Amelié yht. 131
9. Vasamattaret / Complement yht. 126p
10. Lahjan Tytöt / Blancorio yht. 126p
11. Vasamattaret / The Habit yht. 120p
12. RaIsku / Juliet yht. 114p
13. JaNvoim/ Ametriinit yht. 100p

Järjestys Joukkue Sarja Pisteet/kategoria
1 VaVa / Adelina Y JV 10-12  kategoria 6
2 VaVa / Adelina X Asema
3 ONV / Valeria JV 10-12  kategoria 6
4 SVO / Lilac Aurelia JV 10-12  kategoria 6
5 VaVa / Delestra X Asema
6 VaVa / Lidia Y JV 10-12  kategoria 4
7 Lappfjärds gymn. / Cherries Asema
8 ONV / Vanilla JV 10-12  kategoria 9
9 SVO/ Lilac Aurum JV 10-12  kategoria 6
10 VaVa / Dirius Asema
11 Lappfjärds gymn. / Cerise JV 10-12  kategoria 9
12 Vaasan tanssikoulu Kipinä / Startti EK Tanssi 10-14v  142 pistettä
13 SVO / Minesia JV 12-14  kategoria B
14 NJJ / Elise Asema
15 LaTy / Saxon Nellat Tanssi 10-14v  121 pistettä
16 ONV / Lilat JV 12-14  kategoria C
-0,2 pukuväh.
17 VaVa / Delestra Y Asema
18 Vaasan tanssikoulu Kipinä / Junnu EK Tanssi 10-14v  146 pistettä
19 Lappfjärds gym. / Mistral JV 12-14  kategoria E
20 Va-Ty / Stibine JV 12-14  kategoria A
-0,1 pukuväh.
21 ONV / Titania Asema
22 VGF / Topas JV 12-14  kategoria D
23 VaVa / Lidia X JV 12-14  kategoria E
24 Kuopion Reippaan Voim. / Amelié Tanssi yli 15v  131 pistettä
25 NJJ/ Mintut JV 12-14  kategoria C
-0,1 rajan ylitys
-0,5 kielletty liike
26 RaIsku / Juliet Tanssi yli 15v  114 pistettä
27 VaVa / Lidia Z JV 12-14 M  14,80 pistettä
(TV 5,05 AV 2,15 EXE 7,60)
28 Lahjan Tytöt / Blancorio Tanssi yli 15v  126 pistettä
TAUKO 20 MIN JA TAUON PÄÄTYTTYÄ 10-14v Tanssisarjan palkintojen jako tanssimatolla
29 RaIsku / Vivos JV 14-16 13,55 pistettä
(TV 3,75 AV 3,20 EXE 6,60)
+0,1 hyvin sommiteltu joukkueelle
30 Vaasan tanssikoulu Kipinä / Let’s get it on! Tanssi yli 15v  160 pistettä
31 NJJ & SVO / Celie JV 14-16  9,80 pistettä
(TV 2,50 AV 1,90 EXE 5,40)
-0,2 pukuväh.
32 Kuopion Reippaan Voim. / Amelié JV 14-16 8,20 pistettä
(TV 1,90 AV 1,30 EXE 5,00)
33 Kankaanpään Voimistelijat / Blackout Tanssi yli 15v  140 pistettä
34 NJJ/ Frelizia JV 14-16 10,55 pistettä
(TV 2,60 AV 2,25 EXE 5,70)
35 VaVa / Complement & The Habit Tanssi yli 15v  137 pistettä
36 RaIsku / Elera JV yli 16 11,77 pistettä
(TV 3,26 AV 2,36 EXE 6,15)
37 Vaasan tanssikoulu Kipinä / Show EK Tanssi yli 15v  184 pistettä
38 Lahjan tytöt/ Lilium JV yli 16 15,79 pistettä
(TV 4,13 AV 3,76 EXE 7,90)
39 JaNvo / Ametriinit Tanssi yli 15v  100 pistettä
40 VaVa / Stella JV yli 16 10,19 pistettä
(TV 2,46 AV 1,93 EXE 5,80)
41 VaVa / The Habit Tanssi yli 15v  120 pistettä
42 SVO / Xenia JV yli 16 11,23 pistettä
(TV 3,30 AV 1,93 EXE 6,00)
43 TuUl / Nefrit Exea JV yli 16 16,19 pistettä
(TV 4,23 AV 3,76 EXE 8,20)
44 Vaasan Tanssikoulu Kipinä / Thirst Tanssi yli 15v  136 pistettä
45 VGF / Opal JV yli 16 7,60 pistettä
(TV 1,80 AV 1,80 EXE 4,00)
46 VaVa / Complement Tanssi yli 15v  126 pistettä
47 Lappfjärds. gym. / Amalthea JV yli 16 5,00 pistettä
(TV 1,90 AV 1,30 EXE 1,80)
48 Vaasan tanssikoulu Kipinä / Street EK Tanssi yli 15v  170 pistettä
49 VaVa / Kvartsit JV yli 16 15,79 pistettä
(TV 4,16 AV 3,93 EXE 7,70)
+0,1 elämyksel-linen esitys
50 Vaasan Tanssikoulu Kipinä / Healing Tanssi yli 15v  190 pistettä
51 SVO / Godetia JV yli 16 13,86 pistettä
(TV 3,76 AV 3,20 EXE 6,90)
52 TuUl / Nefrit Ixia JV yli 16 12,41 pistettä
(TV 3,66 AV 2,90 EXE 5,85)