Tulokset 2012

JV 10-12v
Vaasan Vasamattaret/ Lidia Z Kategoria 2 (palkittiin)
Seinäjoen Voimistelijat / Minesia Kategoria 2 (palkittiin)
Nurmon Jymyn Jumpparit / Mintut Kategoria 3 (palkittiin)
Vaasan Vasamattaret / Lidia Y Kategoria 5
Lappfjärds Gymnastikförening / Cerise 1 Kategoria 7
Lappfjärds Gymnastikförening / Cerise 2 Kategoria 7
Vaasan Vasamattaret / Lidia X Kategoria 7

JV 12-14v
Liikuntaseura Vaasa-Tytöt/ Stibine Kategoria B (Palkittiin)
Tampereen Voimistelijat / Onella Kategoria B (Palkittiin)
Vaasan Vasamattaret/ Cecilia M Kategoria C (Palkittiin)
Seinäjoen Voimistelijat/ Clivia Kategoria C
Nurmon Jymyn Jumpparit/ Frelizia Kategoria D
Lappfjärds Gymnastikförening / Elegancia Z Kategoria E
Lappfjärds Gymnastikförening / Elegancia X Kategoria E
Vaasan Vasamattaret/ Cecilia N Kategoria E
Vasa Gymnastikförening / Topas Kategoria E

JV 14-16v
1. Tampereen Voim. / Onegia Pisteet: TV: 4,5 AV: 4,16 EXE: 9,4 YHT: 18,06
2. Nurmon Jymy / Blexia Pisteet: TV: 3,6 AV: 4,8 EXE: 7,4 YHT: 15,8  (+0,2 Elämys)
3. VaVa / Stella Pisteet: TV: 3,4 AV: 3,56 EXE: 8,63 YHT: 15,59
4. Lahjan Tytöt / Belissia Pisteet: TV: 3,7 AV: 2,6 EXE: 8,1 YHT: 14,4
5. TUUL / Nefrit Ixia Pisteet: TV: 3,6 AV: 3,1 EXE: 7,6 YHT: 14,3
6. SVO / Ixoria Pisteet: TV: 3,4 AV: 2,53 EXE: 7,93 YHT: 13,86
7. Vasa Gymnastikförening / Ametist Pisteet: TV: 2,2 AV: 1,66 EXE: 5,2 YHT: 9,06
8. Lappfjärds Gymnastikförening / Eclipse Pisteet: TV: 1,8 AV: 0,93 EXE: 4,5 YHT: 7,23

JV yli 16v
1. VaVa / Kvartsit  Pisteet: TV: 4,2 AV: 4,7 EXE: 9,66 YHT: 18,56 (+0,2 Mielp. kok.)
2. TUUL / Nefrit Exea (jv yli16) Pisteet: TV: 4,4 AV: 4,53 EXE: 9,5 YHT: 18,43
3. SC Vantaa / Lydia (jv yli16) Pisteet: TV: 3,46 AV: 2,46 EXE: 8,56 YHT: 14,48
4. SVO / Xenia (jv yli16) Pisteet: TV: 2,66 AV: 1,7 EXE: 7,2 YHT: 11,56
5. Jalasjärven NV/ Diamonit Pisteet: TV: 3,16 AV: 1,7 EXE: 6,63 YHT: 11,49
6. Vasa Gymnastikförening / Opal Pisteet: TV: 1,7 AV: 0,96 EXE: 4,63 YHT: 7,29
7. Lappfjärds Gymnastikförening / Distance Psteet: TV: 1,53 AV: 1,03 EXE: 3,53 YHT: 6,09

TANSSI 10-15v
1. Tanssikoulu Kipinä / EK Juniorit (tanssi10-15)Pisteet: 161
2. Joupin koulu / Fame (tanssi10-15)Pisteet: 131
3. Tanssikoulu Kipinä / Startti EK (tanssi10-15)Pisteet: 130
4. Lahjan Tytöt / Blancorio (tanssi10-15) Pisteet: 128
5. Lahjan Tytöt / Saxon Netat (tanssi10-15)Pisteet: 115
6. TapVo / Dance Team Shine (tanssi10-15) Pisteet: 114

TANSSI yli 16v
1. Kipinä / Radiation (tanssi yli16)Pisteet: 175
2. Kipinä / Street EK (tanssi yli16)Pisteet: 171
3. VaVa / Complement (tanssi yli16) Pisteet: 164
3. Seven / Seven (tanssi yli16)Pisteet: 164
5. Vava / The Habit (tanssi yli16) Pisteet: 157
6. Lahjan Tytöt / Vision (tanssi yli16)Pisteet: 114