Suoritusjärjestys

Wasa Cupin 2019 suoritusjärjestys, päivitetty 26.2.2019

JV = Joukkuevoimistelu
Stara = Lasten oma sarja, kirjallinen palaute
Katselmus = Yli 16v joukkueiden katselmussarja, kirjallinen palaute
Ohjelma suoritettu = yliviivattu

Joukkue / seura Sarja
1 Zelina Nox / VaTy JV 10-12v
2 Tanssikoulu Kipinä: Kipinä Reversed ”Yökehrääjä” Tanssi yli 15v
3 Team Pineda / VaVa Stara
4 Tanssikoulu Kipinä: Street EK ”When life gives you lemons” Tanssi yli 15v
5 Aminit Adera / Kojy JV 10-12v
6 Kokkolan Liikuntaseura Trioli: Violat Tanssi yli 15v
7 Jumppaskolan / LGF Stara
8 Dellaria Point / VaVa JV 10-12v
9 Tanssikoulu Wimma: Janna Korpilahti & Lotta Rantavuori ”Anxiety” Tanssi yli 15v
10 Fiola / VaTy Stara
11 Isadora / JKG JV 10-12v
12 Tanssikoulu Kipinä: Discopimut Tanssi yli 15v
13 Kidex / VGF Stara
14 Team Olesia / VaVa JV 10-12v
15 Fuego / Porin Baletti- ja Flamenco-opisto Tanssi yli 15v
16 Korall / VGF Stara
17 Team Dellaria / VaVa JV 10-12v
18 Tanssikoulu Kipinä: Kipinä Show Crew ”If the dooms of life knock on your door, I’ll keep you dry” Tanssi yli 15v
19 Kristall VGF JV 10-12v
20 Pineda / VaVa Stara
21 Tulihelmet / Kokkolan liikuntaseura Trioli: Älä hylkää minua Tanssi yli 15v
22 Dellaria Flex / VaVa JV 10-12v
23 Tanssikoulu Kipinä: Amanda Wallius & Elina Niittykoski ”Let the Hunger games begin” Tanssi yli 15v
24 Olesia / VaVa JV 10-12v
25 Tanssikoulu Kipinä: Hanna Södergård ”Endigs” Tanssi yli 15v
26 Prizit / UVL JV 10-12v
27 Tanssikoulu Wimma: Showtytöt ”1st Day” Tanssi yli 15v
28 Arella G / LGF JV 10-12v
29 Tanssikoulu Kipinä: Show EK ”Stella” Tanssi yli 15v
Väliaikaohjelma
30 Tanssikoulu Kipinä: Startti Show EK ”Jabadabaduu!” Tanssi alle 10v
31 Zelina Mint / VaTy JV 10-12v
32 Tanssikoulu Kipinä: Junnu EK Street ”Where to go?” Tanssi 10-14v
33 Liliac / RNV JV 10-12v
34 Tanssikoulu Wimma: Mother Earth Tanssi 10-14v
35 Arella L / LGF JV 12-14 Harraste
36 Tanssikoulu Kipinä: Kipinä Junnu Show EK ”The tribe has spoken” Tanssi 10-14v
37 Cerise / LGF Katselmussarja yli 16v
38 Brinetta / VGF JV 12-14 Harraste
39 Korallit / Kokkolan Liikuntaseura Trioli Tanssi 10-14v
40 Milenia / LNV JV 12-14 Harraste
41 Tanssikoulu Kipinä Junnu Street EK ”On vacay” Tanssi 10-14v
42 Ixia / JKG JV 12-14 Harraste
Valiaikaohjelma: yhteistanssi
43 Reseda / RNV JV 12-14 Harraste
44 Tanssikoulu Wimma: Elisabet Puoljoki ”Let the Hunger Games begin” Tanssi 10-14v
45 Aminit Lidia / KoJy JV 12-14v Kilpa
46 Tanssikoulu Kipinä: Startti EK  ”Viherpeukalot” Tanssi alle 10v
47 Estelle / NJJ JV 12-14v Kilpa
48 Glimma / JKG Katselmussarja yli 16v
49 Dirius / VaVa JV 12-14v Kilpa
50 Cenex / VGF Katselmussarja yli 16v
51 Gnistra / JKG JV 12-14v Kilpa
Väliaikaohjelma
52 Team Dirius / VaVa JV 12-14v Kilpa
 

TAUKO

 

TAUKO 30min, tauon lopussa tanssisarjojen palkintojen jako

 

TAUKO

53 Minetta / JKG JV 14-16 Harraste
Esitys: RV yksilö
54 Neelia H / VaTy JV 14-16 Harraste
Esitys: RV yksilö
55 Zelda / LGF JV 14-16 Harraste
56 Delestra X / VaVa JV 14-16 Harraste
Väliaikaohjelma
57 Mirelle / JKG JV 14-16 Harraste
58 Amenyx / VGF JV 14-16 Harraste
59 Neelia K / VaTy JV 14-16 Kilpa
Esitys: RV yksilö
60 Delestra Z / VaVa JV 14-16 Kilpa
Väliaikaohjelma
61 Felis / VaTy JV 14-16 Kilpa
62 Spinell / VGF JV 8-10v
Väliaikaohjelma
63 Cinea / LGF JV 8-10v
64 Odelia Pink / VaVa JV 8-10v
65 Violetta / JKG JV 8-10v
66 Spinex / VGF JV 8-10v
67 Violin / JKG JV 8-10v
68 Odelia Lila / VaVa JV 8-10v
Palkintojen jako noin klo 17.10 alkaen